Jak to działa

Opis działania systemu

Co monitorujemy

bot

Sposób renderowania monitorowanej strony

Analiza poprawności obsługi skryptów JavaScript, w których umieszczone są tzw. 'bot honeypots'.

bot

Parametry systemowe

Analiza danych identyfikujących docelowy system operacyjny urządzenia generującego ruch.

bot

Parametry przeglądarki

Dane przeglądarki zebrane dla wizyty na docelowej monitorowanej stronie.

bot

Parametry 'user behavioral'

Zestaw danych umożliwiających identyfikację nienaturalnego zachowania na docelowej monitorowanej stronie.

bot

Parametry urządzenia

Analiza i ocena parametrów urządzenia, z którego został wygenerowany ruch na monitorowaną stronę.

bot

Analiza IP

Analiza danych związanych z numerem IP potencjalnego użytkownika przeglądarki.

bot

Fingerprint urządzenia

Tworzenie i analiza witualnego odcisku - unikalnego identyfikatora urządzenia generującego ruch na docelową monitorowaną stronę.

bot

Fingerprint przeglądarki

Unikalny odcisk przeglądarki wygenerowany z parametrów docelowej wersji web-browsera.

bot

Parametry Google

Ocena generowanego ruchu na docelowej monitorowanje stronie wystawiana przez system anty ad-fraud Google.

bot

Dane sesji

Weryfikacja poszczególnych wizyt, ich liczby, odwiedzonych stron i częstotliwości odwiedzin.

Kliknięcie w Twoją reklamę lub formularz kontaktowy (lead)

Kliknięcie w reklamę lub formularz kontaktowy przechodzi przez nasz system monitorujący zaimplementowany na chronionej stronie - w czasie poniżej 100ms, czyli tak szybko, że normalny użytkownik nawet tego nie zauważy

Zbieranie danych

Podczas przechodzenia przez ścieżkę monitorującą naszego systemu gromadzimy do 200 unikalnych danych, w tym adres IP, indentyfikator urządzenia, rozdzielczość, agent użytkownika, lokalizację i inne

Analiza danych

Analizujemy i porównujemy zebrane dane w czasie rzeczywistym w celu identyfikacji podejrzanych clicków oraz leadów - wykorzystujemy uczenie maszynowe i sieci neuronowe do identyfikowania nieuczciwych działań wydawców

Identyfikacja ad fraudów

Jeśli nasz system wykryje, że kliknięcie lub wypełnienie leada było nieuczciwe, to taka informacja jest automatycznie generowana w czasie rzeczywistym do panelu klienta

Automatyczna blokada Twoich reklam w Google Ads & Facebook

Jesli zidentyfikujemy ad frauda - to Twoje reklamy są automatycznie ukrywane w Google Ads oraz Facebook/Instagram, dzięki czemu potencjalny bot lub 'wyklikiwacz reklam' ich nie widzi, a tym samym ich nie wyklikuje

Wyeliminowanie z rozliczeń z wydawcami płatności za sztuczne cliki oraz fraud leady

Nasza technologia w trybie online namierza i raportuje do wydawców sztuczne kliki oraz fraud leady - dzięki temu zostają one wyeliminowane z rozliczeń z poszczególnymi wydawcami

Najczęściej zadawane pytania

Instalacja systemu po stronie Klienta polega na prostym wpięciu w body monitorowanej strony wycinka kodu przygotowanego przez nasze IT. Wpięcie kodu może być zrobione przez Google Tag Manager'a. W przypadku braku dostępu do kodu monitorowanego serwisu - instalacja systemu może być na poziomie strony pośredniczącej (tzw. redirect).

Nie. Nasz system potrzebuje milisekund, aby zebrać potrzebne dane i wykryć oszustwa w zakresie kliknięć lub leadów, przy czym pozostaje całkowicie niewidoczny dla normalnego użytkownika i nie ma wpływu na użytkowanie strony lub serwisu.

Po skonfigurowaniu systemu śledzimy każde kliknięcie Twojej reklamy lub wypełnienie leada i analizujemy je pod kątem potencjalnych ad fraudów. Nieuczciwe i podejrzane źródła są natychmiast blokowane w Google Ads, aby zapobiec dalszym atakom.

Nasz system jest konfigurowany pod danego reklamodawcę - oznacza to personalizację pozwalającą dopasować odpowiednie rozwiązania w zakresie ochrony ad frauds do konkretnych potrzeb Klienta.

Rozpoczynamy monitorowanie i przetwarzanie kliknięć natychmiast po skonfigurowaniu systemu.

Dla nowych Klientów oferujemy wdrożenia testowe, umozliwiające przetestowanie skuteczności narzędzia i skalę ad fraudów na konkretnym przypadku.

Nadużywanie kliknięć ma miejsce, gdy jedna lub więcej osób lub botów stale dostarcza niechciane lub powtarzające się kliknięcia płatnych reklam Pay Per Click (PPC). Powoduje to wzrost kosztów dla reklamodawcy, który musi płacić za kliknięcie, mimo że nigdy nie przyniesie żadnego zysku.

Wydawcy reklam otrzymują wynagrodzenie za każde kliknięcie - prawdziwe lub nie. Cyfrowe platformy reklamowe są pośrednikiem – również zarabiają na każdym kliknięciu.

Każdy model rozliczeń – CPC, CPA, CPM – daje duże pole do nadużyć dla nieuczciwych wydawców lub konkurencji. Każdy z tych modeli ma inne podejście do przeprowadzania fraudowych działań. Najczęściej za dokonywanie oszustw na dużą skalę odpowiadają boty lub też botnety – systemy pozwalające na automatyzację wykonywania operacji w sieci.

Nasz system pozwala pozyskać około 200 niezależnych parametrów podczas każdego kliknięcia prowadzącego do wizyty na stronie internetowej reklamodawcy. Specjalne systemy wykorzystujące między innymi elementy sztucznej inteligencji oraz machine learning pozwalają rozpoznać, które wartości z tych parametrów i ich kombinacje oznaczają ad fraud'a oraz nie są związane z działaniem człowieka.

Bot to program komputerowy, którego zadaniem jest symulowanie zachowania człowieka. Wykonuje on takie same czynności jak człowiek. Może on zatem przesyłać leady z nieznanych źródeł przez Twój formularz kontaktowy lub klikać w Twoje reklamy.

Według specjalistów co piąte kliknięcie jest dokonywane przez program/bota, który nie jest człowiekiem. Za takie kliknięcia trzeba zapłacić mimo, że nie ma z tego dla reklamodawcy żadnych korzyści.

Botnet to zbiór komputerów lub innych urządzeń z dostępem do sieci, które są zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem. Oprogramowanie to służy wykonywania zbiorowych akcji w Internecie, np. rozsyłania spamu lub zarabianiu na dokonywaniu oszustw w branży reklamowej. Twórcy botnetu zdalnie sterują zainfekowanymi komputerami, a ich użytkownicy są nieświadomi tego faktu.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie - nasi eksperci skontaktują sie z Tobą i opowiedzą o szczegołach współpracy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy